Tradita vazhdon, Inter dhe Bayern krenohen me statistikën e veçantë!

Postuar: 12/07/2018 - 16:30

Tradita vazhdon. Me kualifikimin e Kroacisë në finalen e Kupës së Botës Rusi 2018-të, Interi dhe Bayern Munich janë dy klubet e vetme që kanë minimalisht nga një lojtar në finalen e Botërorit që nga viti i largët 1982. Një stastikë sa e veçantë aq edhe domethënese.

Tashmë mbetet për tu parë nëse trajneri i gjelave Didier Deschamps do t’i japë disa minuta mesfushorit të Bayernit Tolisso në finalen e Luzhnikit ndaj kroatëve për të mos e prishur traditën që zgjat prej plot 36 vitesh.

Nëse Perisic dhe Brozovic janë dy titullarë fiksë te Kroacia dhe Interi e ka sigurtë që një lojtar zikaltër do të luajë edhe në finalen e Moskës, Tolisso është një alternativë e vlefshme në mesfushën e Francës që aktivizohet përgjithshësisht nga stoli. Ja dhe lista e plotë e futbollistëve të Bayernit dhe Interit që kanë luajtur në finalet e Kupës së Botës që nga viti i largët 1982.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një ish-futbollist legjendar i Liverpulit ka bërë një rrëfim tronditës për BBC.

   Sigurisht që formacioni i javës së parë në Champions përbëhet nga lojtarë që kanë mundur të kenë sukses me skuadrat e tyre në ndeshjet

   Shumë pak do ta kujtojnë emrin e Alban Jusufit, ish-lojtarit të Vllaznisë i cili tashmë është kthyer sërish në skenë, por në një prota

Ndëshkimi me karton të kuq i Cristiano Ronaldos për Juventusin, në ndeshjen kundër Valencias, ishte absurd.

Alkool dhe drogë brenda stadiumit të ri të Tottenham.

Klubi i Teutës ka pasur një agjendë të ngarkuar dje, teksa fillimisht është bërë një mbledhje mes presidentit, shefit të klubit, stafit t

Dueli i Gjirokastres është një malore për Teutën, pasi formacioni i drejtuar nga Bledi Shkëmbi ka disa tabu për të thyer.

   Kampioni i botës në peshën super të mesme në kategorinë WBC, David Benavidez, ka rezultuar pozitiv pas një kontrolli antidoping që ësh

Pas humbjes ndaj Skocisë, Shqipëria e Christian Panuccit merr një lajm të mirë nga FIFA.