Triumfi ndaj Frozinones, Spaleti: Bravo Ikardi dhe Perisiç! Fituam, por dua më shumë cinizëm

15/04/2019 - 15:03

Interi del me fitore nga Frozinone dhe i jep soliditet pozicionimit në vendin e tretë të klasifikimit në kuotën 60 pikë. Luçiano Spaleti e ka komentuar kështu suksesin e skuadrës së tij:

“Thelbësor, por u shpërqendruam për një moment dhe kundërshtari na ndëshkoi. Duhet ta siguronim më parë, por edhe për shkak të fatit të keq shpërdoruam ato dy-tri raste të mira. Preferova fillimin e ndeshjes, kur u treguam kompaktë në mbrojtje. Penalltinë e goditi Perisiç dhe jo Ikardi? Të dy janë të zotë nga pika e bardhë. Nuk shoh asgjë të çuditshme, shpesh në këto raste ndikon edhe morali, qetësia. Kalimi i topit mes njëri-tjetrit tregon harmoni, bashkëpunim dhe profesionalizëm” .

Spaleti nuk e konsideron ende të prerë biletën për Ligën e Kampionëve: “Mos flasim për klasifikim solid. Duhet të qëndrojmë të kujdesshëm, pa vuajtur rënien e ritmit. Të mos e shohim veten të kualifikuar, përndryshe nga pikëpamja psikologjike rrezikojmë një seri rezultatesh negative”.

Trajneri zikaltër i bën komplimente edhe Naingolanit për paraqitjen, ndërsa komentoi edhe situatën e Borha Valeros: “Ndeshje pozitive. Vrapoi shumë, u tregua prezent në çdo aksion dhe përveç golit, ofroi një mbrëmje me nivel të lartë. Borha? Ka një problem muskulor, do i duhet të qëndrojë jashtë fushave për disa kohë”.

Në fund, Spaleti i është përgjigjur edhe pyetjes lidhur me të ardhmen e tij në Milano, gjithmonë e më shpesh në diskutim pas zërave të fundit të kontakteve mes klubit dhe Antonio Kontes: “A ishte një fitore e nevojshme për fatet e Interit? Mbi mua kanë qarkulluar disa aludime përgjatë gjithë javës. Kam thënë vazhdimisht që llogaritë do bëhen në fund”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tjetër kapitull në ndeshjet e trukuara në kampionatin spanjoll.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në këtë periudhë të nxehtë merkatoje.

Një incident i rëndë u regjistrua në ndeshjen e djeshme mes Serbisë U-21 dhe Austrisë U-21 të vlefshme për Kampionatin Europian të 21-vje

Iu bashkua Teutës në muajin janari, si një nga afrimet më të bujshme, por eksperienca e Armando Vajushit me bregdetarët zgjati vetëm pak

Pasi përfundoi periudhën e huazimit te Lugano, Armando Sadiku nga grumbullimi i kombëtares shqiptare bëri me dije se pas pushimeve do të

Ende pa e bërë prezantimin e tij, media italiane jep detaje se Mauricio Sarri ka pranuar Juventusin, por ndërkohë ka bërë vetëm dy kërkes

Kleis Bozhanaj është talenti shqiptar që kanë përfunduar në listën e dëshirave nga skuadrat më të mëdha europiane.

Mohamed Salah ka refuzuar shansin për t’iu bashkuar Realit të Madridit dhe Juventusit këtë verë, por ai do të marrë në konsideratë të ard

Bledi Shkëmbi është i lumtur që pas një sezoni të suksesshëm në krye të Teutës u shpërblye nga drejtuesit me rinovim të kontratës.Trajner