Turqia ndali e fundit futbollin, por Fatih Terim është i prekur nga Covid-19

24/03/2020 - 14:20

Turqia ishte një nga shtetet e fundit në Europë që ndali futbollin për shkak të emergjencës nga koronavirusi. Por ashtu si në të gjithë Europë, ky virus vdekjeprurës ka shpërthyer edhe në Anadoll. Ditën e hënë bilanci mori përmasa dramatike pasi numri i të prekurve e kaloi shifrën e 1500 personave.

Koroanvirusit në Turqi nuk mund t’i shpëtonte as futbolli pasi pozitiv me Covid-19 ka rezultuar një nga njerëzit më të rëndësishëm të futbollit turk, ish-trajneri i kombëtares turke dhe trajneri i kampionëve në fuqi, Fatih Terim.

Ka qenë vetë trajneri i Gallatasarajit ai i cili nëpërmjet rrjeteve sociale ka njoftuar se ka rezultuar pozitv pas testeve të fundit dhe se ishte në spital.

“Sipas testeve që kreva sot, rezultatet ishin pozitive. Unë jam në duar të sigurta në spital. Mos u shqetësoni. Do të komunikojmë përsëri sa më shpejt që të jetë e mundur”, shkruante Terim në adresën e tij në rrjetet sociale.

Ai nuk është i vetmi person nga Gallatasaraj që rezulton pozitiv me këtë virus të rrezikshëm pasi edhe zëvendëspresidenti i klubit dhe bashkëshortja e tij kanë rezultuar po ashtu të prekur nga virusi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Premier Liga po mendon që të mbyllë kampionatin e këtij viti pa kthyer lojtarët në stërvitje e në fushën e lojës, duke ndjekur shembullin

Ditë të bardha për ish-futbollistin e famshëm Brazilian, Rinaldinho, i cili ka lënë ambientet e burgut të kryeqytetit të Paraguait, Asunc

Gjysma e ekipit të Teutës vazhdon normalisht stërvitjen në stadiumin “Niko Dovana”, teksa bëhet fjalë kryesisht për ata lojtarë që jetojn

Klubi gjerman i Verder Bremer, ku aktivizohet ylli i Kosovës, Milot Rashica, do të zbresë ditën e sotme në fushën e blertë, për t’u stërv

Sulmuesi i PSG-së, Edinson Cavani, që prej kohësh është përfolur se ka arritur marrëveshjen me Atletico Madridin, duket se është i destin

Sugjerimi se Lionel Messi mund të transferohet tek Interi zgjati vetëm disa orë.

Sulmuesi i Teutës, Idelino Gomes Kolibali, është nga të huajt e vetëm që ka mbetur në Durrës që pas ndërperjes së kampionatit më 12 mars.

Bayerni i Mynihut, udhëheqësi aktual i Bundesligës, njoftoi zyrtarisht se ka vendosur të rinisë stërvitjen (sot), megjithëse ushtrimet do