U largua pas 8 sezonesh nga Bajerni, futbollisti 33-vjeçar firmos me skuadrën e re

10/06/2019 - 15:07

Braziliani Rafinja i dha fund aventurës me Bajernin e Mynihut pas plot 8 sezonesh, teksa ka zgjedhur të rikthehet në atdheun e tij. 33-vjeçari është zyrtarisht lojtar i Flamengos, teksa lajmi është bërë publikë edhe nga vetë klubi brazilian nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare.

Mbrojtësi në të kaluarën është aktivizuar me Kortibën, Shalken dhe Xhenoan, teksa do të provojë një tjetër aventurë në kampionatin brazilian, pas plot 14 vitesh, që nga sezoni 2005, kur Rafinja mbante veshur fanellën e Kortibës. Me Bajernin 33-vjeçari u aktivizua 179 takime, ku arriti të realizonte edhe 5 gola.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mauro Icardi është padyshim një nga emrat më të spikatur të merkatos së kësaj vere.

Sezoni i ri i kampionatit italian do të startojë këtë fundjavë, ndërsa interesi këtë vit pritet të jetë tejet i lartë, për shkak të inves

Është e pamundur që Zhoze Murinjo mos të prodhojë polemika gjithmonë që ai jep ndonjë deklaratë.

Sporti i atletikës në Rusi është tronditur pasi kampionia e vendit Margarita Plavunova është gjetur e pajetë në anë të rrugës, në zonën e

Sezoni i ri i Kategorisë Superiore do të nis në “kaos”.

Roma arriti akordin me Chelsean, për të marrë në huazim me të drejtë blerjeje mbrojtësin italian Davide Zapacosta, i cili luante prej dy

Një ngjarje e shëmtuar është regjistruar në Bern të Zvicrës, para fillimit të ndeshjes mes Jang Bojs dhe Crvena Zvezdës.

Manchester United po përballet me një faturë të kripur prej 36 milionë paundësh nëse huazimi i Alexis Sanchez tek Inter Milan bëhet i për

Pas afrimit të sulmuesit ganez Sasid Abdul Khalid, Teuta ka bërë një tjetër lëvizje të rëndësishme në prag të sezonit të ri.

Teuta duket se ka bërë një përforcim cilësor në repartin e avancuar.Është klubi i Prishtinës në Kosovë, që njofton mbylljen e bashkëpunim