Uendi Vecaj dhe Bubakar Traore, dy dilemat e mëdha tek Teuta

19/06/2019 - 14:32

Mesfushori shkodran, Uendi Vecaj, është përgatitur gjatë javës me Teutën, por e ardhmja e tij ende nuk është qartësuar. Fakti që lojtari është nën kontratë me Dinamon e Zagrebit, për vazhdimësinë e tij vendos pikërisht klubi kroat.

Mësohet se drejtuesit e Teutës kërkojnë të zgjasin huazimin edhe një sezon, por kjo do të varet nga kroatët. Pritet që brenda kësaj jave të qartësohet gjithçka, teksa Vecaj është një lojtar i preferuar nga Shkëmbi, madje disa herë e ka nisur titullar.

Vecaj numëron në kampionatin e fundit 17 ndeshje, ku 5 herë e ka nisur nga minuta e parë dhe në 12 takime është futur si zëvendësues. 22-vjeçari shënoi një gol me fanellën e Teutës.

Një tjetër lojtar që nuk dihet ende nëse do të vazhdojë të jetë pjesë e Teutës edhe për sezonin e ardhshëm është 21-vjeçari senegalez, Bubakar Traore. Mesfushori ishte pjesë e rëndësishme e durrsakëve në sezonin e fundit, duke u aktivizuar në 23 ndeshje në kampionat. Ai shënoi edhe tre gola, ndërsa pas fillimit të stërvitjes për këtë sezon nuk është paraqitur në klub.

Çështja e senegalezit është me karakter disiplinor dhe mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë në ditët e ardhshme. Traore mësohet se është në planet e stafit, paçka se ende nuk i është bashkuar grupit në stërvitje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Arsenali, Barcelona dhe Evertoni janë klubet e interesuara për shërbimet e sulmuesit të Juventusit, Moise Ken.

Reali i Madridit u mposht me rezultatin 3-1 nga Bayerni i Mynihut në sfidën e vlefshme për International Champions Cup, ndërsa në fund të

Milani ka nevojë urgjente të shesë disa lojtarë para se të bëjë ndonjë investim madhor dhe tashmë duket se është pranë përfundimit operac

Mauricio Sarri ka një “bandë” të denjë për të bërë tifozët të ëndërrojnë, një “tank” me nëntë zero, më saktësisht me vlerë prej 1 miliard

Një ditë para ndeshjes me Manchester United, Antonio Conte nuk u tregua aspak i rezervuar, teksa “shigjetoi” drejtuesit e klubit, duke u

Mbrojtësi Rustem Hoxha beson se Teuta do të marrë pjesë në Kupat e Europës edhe pas një viti.

Klubi i Teutës përmes një njoftimi në faqen zyrtare në “Facebook”, ka bërë me dije se është ndërprerë bashkëpunimi me Tefik Osmanin.

Vendimi i konfirmuar edhe nga CAS për të pezulluar me 10 vite dhe 1 milionë euro gjobë Skënderbeun ka krijuar një situatë të pakëndshme t

Shumë skuadra zgjedhin zonat me kushte klimaterike mesatare për t'u përgatitur për sezonin e ri.