Antonio Conte kërkoi përforcime, Inter i bën si dhuratë yllin e Napolit

10/11/2019 - 19:37

Napoli është në krizë të thellë rezultatesh, por edhe identiteti. Atmosfera në dhomat e zhveshjes është totalisht një katastrofë, me një ndarje të thellë mes klubit dhe futbollistëve më të rëndësishëm. Kjo situatë e vështirë u konfirmua në ndeshjen e fundit, ku skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti nuk shkoi më shumë se barazimi pa gola kundër Genoa.

Por më shumë se kaq, ajo pritet të ndikojë edhe në merkato. Me valixhe në dorë është Dries Mertens, ndërsa menjëherë kërkon të përfitojë Inter. Sipas mediave italiane, klubi zikaltër ka vendosur menjëherë kontaktet me sulmuesin belg dhe pritet të jetë ai dhurata e madhe për Antonio Conte në merkaton e dimrit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas barazimit 0-0 me Kukësin në takimin e parë të gjysmëfinales të Kupës së Shqipërisë, trajneri i Teutës Edi Martini u shpreh se skuadra

Sherif Kallaku nuk jep detaje, por skuadra e tij e re nuk do të jetë as Slask Vorklav dhe as CSKA Sofje.

Sherif Kallaku ishte sërish një nga më të mirët për Teutën edhe në përballjen e parë të vlefshme për Kupën e Shqipërisë, përballë Kukësit

Pas Xhakomo Vrionit, apo akoma më përpara edhe Andi Zeqirit, Juventusi vendos që t’i shtojë skuderisë së të rinjve të shumtë që ka në dis

Dalja e fundit publike dhe zyrtare e Bernard Arno, lidhur me blerjen e mundshme të Milanit, tashmë daton 5 muaj më parë, një përgënjeshtr

Dalja e fundit publike dhe zyrtare e Bernard Arno, lidhur me blerjen e mundshme të Milanit, tashmë daton 5 muaj më parë, një përgënjeshtr

I kënaqur me skuadrën por jo me atë çfarë shkruhet në media.

Sfida e kampionatit rus e vlefshme për javën e 25-të të kampionatit mes Rostov dhe Krasnodar ka hyrë në historinë e futbollit botëror për