Arsen Venger merr drejtimin e Kosovës? Reagon trajneri francez: Jam takuar me presidentin Ademi…

23/02/2021 - 13:03

Prej pak kohësh në Kosovë qarkullojnë lajme se trajneri i njohur francez, Arsen Venger mund të marrë drejtimin e “Dardanëve”.Këto spekulime janë ngritur pas një takimi që ish-trajneri legjendar i Arsenalit kishte me presidentin e FFK, Agim Ademi.

Megjithatë duket se ky takim ka qenë miqësor dhe nuk ka pasur bisedime për të marrë drejtimin e Kosovës.Kjo është konfirmuar nga vetë Venger, i cili për “Indeksonline” i pyetur në lidhje më këto zëra është shprehur: “Jo, më falni. Ishte një takim miqësor.”

71-vjeçari për herë të fundit ka drejtuar Arsenalin, ku qëndroi 25 vite duke fituar 3 herë Premier Ligën, 7 kupa të FA dhe 7 kupë të Community Shield.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dëmtimi në ndeshjen ndaj Romës një javë më parë bëri që Zlatan Ibrahimovic të mos vihej në dispozicion të Stefano Piolit gjatë kësaj jave

Diego Maradona u nda nga jeta në nëntorin e vitit të kaluar për shkak të një arresti kardiak në moshën 60-vjeçare.

Zlatan Ibrahimoviç, në moshën 39 vjeç, do të rikthehet në ekipin kombëtar të Suedisë.

Arsenali e ka të vështirë të afrohet me zonën europiane.

Në fund të këtij edicioni, veç kampiones, tri skuadrat e tjera shqiptare nuk do të garojnë për Europa Ligën, por Konferencë Ligën.

Pavarësisht se do të vazhdojë të qëndrojë në Europë edhe kur të “varë këpucët në gozhdë”, Luis Suarez ka investuar në vendin e tij të lin

Vera ishte e gjatë për Dejvi Bregun, pothuajse si një telenovelë që kërkonte një fund të lumtur në merkato, por fundi i lumtur nuk erdhi

Suning Group duhet të gjejë një zgjidhje për të zgjidhur probleme financiare që Interi ka.

Barazimi i beftë në transfertën ndaj Sassuolos, me një penallti naive të shkaktuar nga mbrojtësi grek Kostas Manolas në sekondat e fundit

Tifozët e Milanit dhe Interit sfiduan pandeminë në 21 shkurt, pasi mijëra prej tyre u grumbulluan para stadiumit “San Siro” në prag të de