Arteta bën goditjen e parë, Arsenali merr mbrojtësin spanjoll

26/01/2020 - 14:13

Mikel Arteta është duke finalizuar goditjen e tij të parë në merkato. Transferimi i parë i trajnerit të Arsenalit në merkaton e janarit pritet të jetë mbrojtësi i Flamengos, Pablo Mari.

Qendërmbrojtësi 26- vjeçar ishte të shtunën në Londër për të kryer vizitat mjekësore me “Topçinjtë”. Ai fluturoi nga Brazili së bashku me drejtorin teknik të Arsenalit, Edu, pasi u arrit akordi me Flamengon, në arkat e të cilëve do të shkojnë 7.5 milionë paund.

Brazilianët e transferuan spanjollin vitin e shkuar për vetëm 1 milion paund, pasi ai dështoi që të linte gjurmë në “Etihad”. Gjatë tri viteve në Mançester, Siti e huazoi atë te Girona, NAC Breda dhe Alaveshi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qesharake ajo që ka ndodhur me provimin e gjuhës italiane që dha disa ditë më parë Luis Suarez.

Talenti shqiptar Kristian Dervishi është zyrtarisht pjesë e Interit.

Totenhemi nuk e pati të lehtë mbrëmjen e djeshme ndaj Shkëndijes së Tetovës, megjithatë në fund fitoi me rezultatin 1-3.

Rei Manaj nuk ka më vend te Barcelona dhe këtë klubi katalanas ia ka bërë të qartë duke e lënë jashtë listës së të grumbulluarve për përg

“Ata thonë se ajo që nuk të vret të bën më të fortë … Ja ku jemi, me dëshirën e madhe që të kthehemi më të fortë se kurrë!Me anë të këtij

Massimiliano Allegri, i gatshëm të marrë drejtimin e Romës pikërisht tani që pronarët Friedkin kanë dyshime serioze për Fonsecan.

Mjaftoi vetëm një sezon për të kuptuar se sa shumë vlerësim kanë për njëri-tjetrin Antonio Conte dhe Romelu Lukaku.

Teuta bën goditjen e radhës në merkato dhe sërish “peshkon” lojtarë që kanë një të kaluar me Vllazninë.

Paolo Maldini ka zbuluar se Milani nuk e ka me nxitim për të rinovuar me Xhanluigji Donarumën, por gjithashtu pranon se kuqezinjtë duhet