Barazimi me Vllazninë, Martini: Teuta duhet të kishte 3 fitore në shtëpi (VIDEO)

25/11/2020 - 21:18

Trajneri i Teutës, Edi Martini nuk fshehu dot zhgënjimin pas barazimit 0-0 me Vllazninë në Durrës. Tekniku shkodran u shpreh i shqetësuar për nervozizmin e vazhdueshëm që tregon ekipi i tij para portës.

Martini theksoi se Teuta duhet të kishte fituar të 3 ndeshjet në shtëpi.

“Teuta shpërdoron shumë – Ëshë humbje, sepse lamë dy pikë. Po vuajmë shumë para porte. Krijojmë shumë raste, është çështje fati dhe duhet ta rregullojmë, por dhe fatin duhet ta kërkosh",- tha Martini.

Teuta në vështirësi në fushën e saj – Ekipet kur vijnë këtu mbrohen me shumë forca. Duhet ta zgjidhim patjetër. Ekipet sulmonin më para këtu, tani kthehen. Po krijojmë rastet tona dhe duhet ta rregullojmë.

Lorenco Vila jashtë ekipit – Ishte një gjë mes klubit tonë, ky ka qenë shkaku një debat i brendshëm. Është pezulluar për momentin ta shohim për të ardhmen.

Ne në krah kishim Vilën dhe Bregun. Nga krahët dolëm, por s’ishim të qartë në pasimin e fundit. Edhe qendra, ku kishim planifikyar të sulmonim, gabonim në pasimin e fundit. Ana e mirë e medaljes është se krijojmë, por ana  e dytë e medaljes, e kërkojmë golin me shumë nerva. Duhet ta rregullojmë patjetër. Në 30 m e fundit të jemi më tësaktë. Duhet të kishim fituar të tre ndeshjet në shtëpi, Duhet të kishim pikë të plota. Uroj të kthjellohemi para portës. Duhet të finalizojmë”, u shpreh Martini.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për zyrtarizimin ndoshta duhet të kalojnë edhe disa orë, por tahsmë nuk ka më asnjë dyshim, Marley Aké do të jetë futbollist i Juventusit

Milani pësoi humbjen e dytë radhazi, këtë herë në derbin e Madoninnas, përballë Interit, që e nxori jashtë Kupës së Italisë.

Edi Reja është gati të ulet në pankinën e Napolit deri në fundin e këtij sezoni.

Antonio Conte, në përfundim të derbit me Milanin në Kupëm e Italisë, u shpreh se zikaltrit e merituan fitoren.

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit

Edhe Zhoze Murinjo solidarizohet me ish-lojtarin e tij, Frenk Lampard, për shkarkimin nga stoli i Çelsit pas 18 muajsh dhe si ish-trajner

Blerim Krasniqi ishte autori i golit të vetëm të bluve në barazimin 1-1 që Teuta arriti në shtëpi ndaj Partizanit.

Mes Sergio Ramos dhe Real Madrid duket se kanë lindur problemet e para.

Ashtu si edhe kjo javë që lamë pas, edhe në atë pasardhësen, Kategoria Superiore do të jetë e ndarë në dy ditë.

Ndeshjet e radhës do të jenë vendimtare për të ardhmen e Gennaro Gattusos.