Dy muaj pasi përfundoi dënimin, Ronaldinjo infektohet me koronavirus

25/10/2020 - 21:15

Dy muaj pasi përfundoi dënimin në Paraguaj, Ronaldinjo është infektuar me COVID-19.

Ish-topi i artë ka bërë njoftimin përmes një videomesazhi ku tregon se nuk ka simptoma.

“Jam mirë, nuk kam fare simptoma“, shprehet me anë të një video të postuar në Instagram 40-vjeçari nga Porto Alegre.

Ylli brazilian i futbollit, që arriti majat e suksesit me Barcelonën, mendohet të jetë infektuar gjatë një eventi të organizuar në stadiumin “Mineirao”.

Ai ka nisur menjëherë karantinën dhe së shpejti do të kryejë testin e radhës.

Më 25 gusht, Ronaldinjo përfundoi dënimin në Paraguaj ku qëndroi 1 muaj në qeli dhe 4 muaj në arrest shtëpie bashkë me vëllanë e tij pasi u dënuan për kalim të kufirit me dokumenta false.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Situata e krijuar pas humbjes së Gjermanisë 6-0 ndaj Spanjës në Ligën e Kombeve vazhdon të jetë e tensionuar.

Peshëngritja shqiptare ka humbur të premten një tjetër figurë, pasi është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare Haki Agalliu.

Ikona argjentinase e futbollit, Diego Maradona, është larguar të mërkurën nga kjo jetë.

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Argjentina, Napoli dhe e gjithë bota po vajton largimin nga kjo jetë të legjendës së futbollit Diego Armando Maradonës.

Diego Armando Maradona është përcjellë për në banesën e fundit nga anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë, të cilët ishin të vetmit që u

Elseid Hysaj po kalon javët e tij të fundit në aventurën te Napoli.

Futbollisti i ekipit norvegjez Molde Sherif Sinian ka shpëtuar mirë në përballjen e mbrëmjes së djeshme me Arsenalin në Ligën e Europës.

Teuta nuk shkoi më shumë se një pikë në ndeshjen e javës së katërt ndaj Vllaznisë.