Fitore me shumë rëndësi e Teutës, ndaj Kastriotit i nderon “perla” e Bregut

20/01/2021 - 18:44

Teuta ka vuajtur për të gjetur suksesin në ndeshjen në transfertë përballë Kastriotit. Megjithatë, ata që morën trepikëshin në fund të 90-minutave ishin pikërisht “Djemtë e Detit”. Pjesa e parë në stadiumin e Kamzës u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërsa në fraksionin e dytë të sfidës, durrsakëve i erdhi në ndihmë kualiteti i Dejvi Bregut.

Lojtari vlonjat realizoi një “perlë” nga goditja e dënimit në minutën e 72, teksa edhe përpjekjet e portierit Hidi për të evituar golin ishin të kota.Ndërkaq, në vazhdim, të besuarit e trajnerit Edi Martini, ruajtëm me fanatizëm rezultatin dhe kështu mbeten në ndjekje të Vllazninë me 26 pikë të grumbulluara, nëntë pikë larg kuqebluve. Sakaq, Kastrioti pas Tiranës, pëson humbjen e dytë radhazi dhe mbetet në vendin e shtatë me 17 pikë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Skuadra kineze e Jiangsu FC, e cila fitoi titullin në muajin nëntor, nuk do të jetë më pjesë e elitës së futbollit kinez.

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare ish-futbollisti i njohur dhe trajneri kroat, Zlatko Kranjçar.

Në ndeshjen PSV-Ajaks e cila përfundoi me shifat e barabarta 1-1, gati sa nuk plasi konflikti në minutat e fundit të ndeshjes.

Teuta barazoi 2-2 me Kukësin në “Niko Dovana”. Vendasit kaluan dy herë në avantazh, duke u barazuar nga verilindorët.

Çfarë nuk u pa në TV në sfidën Teuta-Kukësi të luajtur në stadiumin “Niko Dovana”:

Nuk ka fitues në super sfidën e kësaj fundjave në Premier League mes Manchester United dhe Chelsea.

Inter arriti një tjetër fitore në Serie A, duke forcuar pozitat në krye të renditjes.

Pavarësisht se aventura me Tiranën ka përfunduar, Emanuel Egbo vazhdon të shijojë suksesin e arritur sezonin e shkuar, kur u shpall kampi

Në dhjetor të vitit të kaluar u regjistrua një ngjarje e pakëndshme në ndeshjen mes dy skuadrave italiane në Serinë D, Trento dhe San Xho

Kampionati italian po bëhet gjithmonë e më i vështirë dhe i luftuar, dhe Milanin e pret një tjetër test i rëndësishëm nesër në mbrëmje (2