Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Grumbullimet para derbit, gjobiten dhjetëra tifozë të Milanit e Interit

05/03/2021 - 16:15

Tifozët e Milanit dhe Interit sfiduan pandeminë në 21 shkurt, pasi mijëra prej tyre u grumbulluan para stadiumit “San Siro” në prag të derbit, për të inkurajuar dhe mbështetur skuadrat përkatëse.

Përveç, flamujve, flakadanëve e tymueseve, nuk munguan as incidentet, ndërsa menjëherë pas ndeshjes policia e Milanos mori në dorë pamjet filmike, për të dënuar dhjetëra prej tyre për shkelje të akteve normative të miratuar anë kohë pandemie.

Kështu shumë tifozë janë gjobitur për grumbullim masiv, një veprim që është i ndalur aktualisht në Itali, për shkak të shifrave të larta të të prekurve nga koronavirusi, megjithatë ka pasur edhe të tjerë që janë proceduar për incidente me njëri-tjetrin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.