Ish-kryeministri dorëzon mandatin e deputetit, kandidon përballë Dukës

Postuar: 11/01/2018 - 20:56

  Bashkim Fino do të jetë një nga kandidatët për kreun e FSHF-së në zgjedhjet e 7 shkurtit dhe rrjedhimisht, rivali kryesor i Dukës për këtë post.

Ai e ka pranuar kete ne emisionin “Rubrika Sportive” ne RTSH, ku deklaroi:

“Besoj se trajnerin s’e bëj dot por mendoj se është momenti dhe koha të bëj një ndryshim në futbollin shqiptar, të krijojmë një imazh të ri për futbollin, të krijojmë të përmirësojmë imazhin dhe duke falenderuar të gjthë dashamirësit e mi, jam në një garë me mikun tim Duka, kjo s’ka të bëjë me një garë të ashpër, secili ka platformën e vet, por kënaqësia ime do ishte të kishte dhe kandidatë të tjerë. Me platformën që kam dorëzuar..” 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Luka Modric është shpallur lojtari më i mirë i FIFA-s.

   FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit.

   Në ceremoninë e FIFA-s e cila po zhvillohet në Londër është dhënë çmimi për trajnerin më të mirë të vitit

   Inter duket se po e merr veten pas startit jo shumë të mirë këtë sezon.

   Federata Shqiptare e Futbollit ka pezulluar trajnerin e Kombëtares së Femrave, Armir Grima, i cili ishte mes personave të arrestuar pa

   Sulmuesi i Kombëtares, Rei Manaj ishte protagonist në fitoren e Albacetes ndaj Mallorcas me rezultatin 1-3 teksa shënoi golin e parë p

Shakatë janë shumë të përhapura midis futbollistëve të ndryshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur dhe ekipit të Mançester Junajtid.

Ditën e djeshme u zhvillua etapa e katërt dhe e fundit e Turit të Shqipërisë për kategorinë "Junior".

Barcelona barazoi në shtëpi ndaj Gironës me rezultatin 2-2 në sfidën e vlefshme për javën e 5-të të La Ligas.