Istanbul Başakşehir kërkon lojtarin e kombëtares, mbrojtësi i shumëkërkuar

21/05/2019 - 18:56

Kastriot Dermaku është lojtari shqiptar më i kërkuar në merkaton e verës. Mbrojtësi i Cosenzas del i lirë në verë, pasi i skadon kontrata me klubin e Seria B dhe interesimi për të ka qenë shumë i lartë. Ai ka zhvilluar një sezon fantastik me klubin italian duke qenë lideri për ekipin e tij. Ekipet e Seria A e kanë piketuar me Torinon, Bolognan dhe Parmën që e duan. Këta të fundit duken më të avantazhuar dhe pse Lecce mundohet t'i fusë shkopinj nën rrota.

Nuk janë vetëm ekipet italiane që interesohen për shtatlartin e mbrojtjes tonë. Gjigantët turq po vëzhgojnë Dermakun. Besiktasi ishte ekipi i parë që doli në skenë për të rrëmbyer të rikthyerin e Rejës në kombëtare, ndërsa tani ka dalë dhe Istanbul Başakşehir. Nënkampionët e Turqisë duan të fitojnë me patjetër titullin kampion dhe nuk ia dolën as këtë vit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Erjon Beu është nga ata durrsakë që kur dëgjon për arritjet dhe sukseset e tyre jashtë vendit, bën të ndjehet krenar çdo bashkatdhetar.

Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian po afron dhe pasojat e saj do t’i ndjejë edhe futbolli.

Gabriel Barbosa prej janarit të këtij viti, luani huazuar nga Interi te klubi brazilian i Flamengos.

Marash Kumbulla është një nga realitetet më të bukura të Serisë A dhe sigurisht që duke parë shpërthimin e talentit shqiptar, edhe klubi

Shqipëri-Francë do të jetë ndeshja e parë zyrtare dhe inauguruese në stadiumin më të ri në vendin tonë, në “Arenën Kombëtare” të kryeqyte

Sherif Kallaku vazhdon të tregohet gjithnjë e më shumë vendimtar me fanellën e Teutës, duke shënuar gola të rëndësishëm për durrsakët.

Mesfushori i Teutës, Arbër Çyrbja, shkëlqeu në ndeshjen e djeshme, ndërsa i mungoi vetëm goli.

Mund të humbasësh, por fiton përgëzimet e presidentit, si në rastin e ekipit të Flamurtarit, që u duartrokit në fund të ndeshjes nga Sina

I kënaqur për pikët por edhe për lojën që zhvilloi skuadra e tij në pjesën e dytë.

Teuta bën detyrën, mposht 1-0 Flamurtarin e vendit të fundit në Elbasan Arena dhe ngjitet përkohësisht e vetme në krye të Kategorisë Supe