Juventusi arrin marrëveshje me Ramseyn

10/01/2019 - 18:14

Mesfushori i Arsenalit, Aaron Ramsey do të bashkohet me kampionët e Serie A, Juventusin, në verë pasi palët kanë arritur marrëveshje finale mes vete. Sipas mediumit The Guardian, Ramsey ka rënë dakord të bashkohet me Juventusin në verë.

Ramsey do të lërë Arsenalin në një transferim të lirë dhe do të nënshkruajë një marrëveshje pesëvjeçare me Juventusin. Vlera e kontratës së mesfushorit uellsian thuhet se është 36 milionë funte apo 40 milionë euro që i bie të jetë tetë milionë euro në vit. 28-vjeçari nuk ishte në gjendje të pajtohej me kushtet e një marrëveshje të re me Arsenalin dhe do të largohet nga klubi pas 10 vjetësh.

Në anën tjetër mediat italiane raportojnë se Juventusi ka organizuar një ceremoni nënshkrimi për mesfushorin e Arsenalin për javën e ardhshme. Sipas mediumit Sky Italia, reprezentuesi i Uellsit do të fluturojë pas ndeshjes së Juventusit ndaj Milanit në Superkupën Italiane më 16 janar. Ai do të nënshkruajë kontratën e tij me Juventusin, por do ta mbyll sezonin në Londër dhe do të fillojë trajnimin me italianët në muajin korrik.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndeshja e zhvilluar në afërsi të qytetit të Sao Paulos në Brazil midis skuadrave U-20 të Agua Santa dhe Atletiko Mineiro, rrezikoi të shn

Renato Arapi duket se i ka dhënë fund dilemave, duke zbuluar kështu të ardhmen.

Gerhard Progni e nisi këtë sezon si futbollist i Partizanit me të cilët zhvilloi madje dhe ndeshje në kampionat megjithatë nëse aty ishte

Rrufe në qiell të pastër. Anulohet shitja e Latif Amadu te Shakhtyor Soligorsk në kampionatin bjellorus.

Kompania Suning, njëkohësisht pronarët e Interit po punojnë fort për të sjellë një biznesmen tepër serioz dhe të fortë për të marrë aksio

Armando Sadiku kthehet te Lugano në Superligën e Zvicrës, ekip ku luajti për herë të fundit në elitën e futbollit helvet para se të niste

Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, është gati t’i bashkohet skuadrës italiane të Ferrar

Milani ishte në ndjekje të bomberit të Genoas Kriztozof Piatek por së fundmi gjerat morën tjetër rrjedhë.

Mbrojtësi i Teutës, Ditmar Bicaj ka folur për fazën përgatitore, ndeshjet miqësore, objektivat e skuadrës si dhe çështjen titull.

Një episod i rëndë ku u përfshi piloti rus Andrey Karginov ndodhi në gjatë një gare në Dakar 2019.