Kartona të kuq, penallti dhe gola, Teuta humb në "Niko Dovana"

Postuar: 12/10/2017 - 20:02

   Është mbyllur java e pestë e kampionatit në Kategorinë Superiore me Partizanin që ka regjistruar sot fitoren e parë, ndërkohë që edhe Skënderbeu ka ruajtur ritmin, duke fituar në shtëpi dhe mbajtur i pashqetësuar kreun e klasifikimit. Të kuqtë kanë triumfuar në transfertë ndaj Teutës me rezultatin 1-2, në një ndeshje të fituar me përmbysje, me një penallti të pritur, një të realizuar në favor dhe me superioritet numerik, ndërkohë që durrësakët e kanë mbyllur ndeshjen me nëntë futbollistë.

Ishte Dosti, ai që në minutën e 18’ kaloi vendasit në avantazh, me durrësakët që në të 24’ kishin të gjitha shanset të dyfishonin epërsinë dhe të mbyllnin takimin para kohe, por penalltia e akorduar në favor të Teutës, e ekzekutuar nga Lena, është pritur nga Hoxha.

Partizani ka barazuar në të 45’ me Trashin, ndërsa në të 76’ është vendosur fati i takimit, me të kuqtë që kanë përmbysur gjithçka. Gafë e mbrojtjes durrësake, me Moçkën që ndal me duar një pasim të dhënë në zonë nga futbollistët e Teutës. Arbitri akordon goditje dënimi brenda zonës së rreptësisë, që në përpjekje për të neutralizuar rrezikun, preket topi me dorë, kësaj here nga Shehaj.

Arbitri akordon 11-metërsh, i shndërruar në gol nga Sukaj në të 78’, si dhe ndëshkon me karton të kuq Shehajn. Në të 85’, arbitri ndëshkon me karton të kuq Dedic duke bërë që Teuta ta mbyllë takimin me 9 futbollistë. Pas kësaj fitore të parë, Partizani mbetet në vend të parafundit, por në kuotën e 5 pikëve është barazuar me Luftëtarin dhe Vllazninë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Skuadra e Teutës vijon përgatitjet për sezonin e ardhshëm nën drejtimin e trajnerit korçar Blendi Shkëmbi dhe ndihmësve të tij.

Pjesëmarrja në Kupën e Botës është një ëndërr për çdo futbollist, që mbi të gjitha vlen lavdi dhe një të ardhme më të mirë, sidomos kur b

Parma dhe Chievo janë dy klubet që pritet që të nisin nga Serie B sezonin e ardhshëm për shkak të ideve se kanë influencuar dhe fiksuar r

   Dy akuza janë ngritur në adresë të 4 personave të grupimit “Pussy Riot”, që të maskuar si agjentë policisë hynë në fushën e lojës gjat

   Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në një provincë të Napolit, ku një motor është përplasur me një makinë.Në aksident

Christian Panucci ka qenë pjesë e Real Madrid, aktualisht është trajner i Shqipërisë, por për “El Cope Partidazo” ka analizuar kalimin e

   Teuta ka zyrtarizuar një tjetër afrim në këtë merkato.

Megjithëse mbërritën në Paris me një orë vonesë nga Rusia, kampionët e saposhpallur të botës u pritën mes brohorimash me makinat që ishin

   Vera do të jetë vërtetë e nxehtë për menaxherin e njohur portugez, Jorge Mendes, i cili vetëm sot përmbylli me sukses transferimin e C

Në Argjentinë janë gjithnjë e më të bindur që gjatë gjithë këtyre viteve, listën e përfaqësueses dhe formacionin në fushë nuk e kanë bërë