Përfundon numërimi i votave, zgjidhet presidenti i FSHF-së

07/02/2018 - 13:20

Futbolli shqiptar ka zgjedhur sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv.

Armand Duka ka konfirmuar mandatin e tij të 5-të 4-vjeçar, si president i FSHF-së.

Gjatë raundit të dytë Presidenti aktual i FSHF-së, ka marrë 38 vota ndërsa Bashkim Fino vetëm 24 vota.

Gjatë raundit të parë, Armand Duka, ka marrë 39 vota ndërsa Bashkim Fino 22 vota, kandidati i tretë Shpëtim Hala s’ka marrë asnjë votë, ndërsa 4 kanë rezultuar të pavlefshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta u ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve në kuadër të sfidës së të shtunës që do të zhvillojë në Korçë me Skënderbeun.

Ka mbetur vetëm të njoftohet data e inaugurimit të Stadiumit “Al Bayt” në Katar, një nga vendet që do të mirëpresë ndeshjet e “Botërorit

Irani merr vendimin historik për lejimin femrave në stadium për të ndjekur ndeshjet e futbollit.

Teuta luan një ndeshje delikate, pasi do të ndehet me Skënderbeun në qytetin  Korçës, ditën e shtunë në orën 16:00.

Një ish-futbollist holandez është ekzekutuar në një atentat në Amsterdam.

Në Madrid ndaj Atletikos mbrëmjen e djeshme, sigurisht që nuk ishte një ndeshje e lehtë për Juventusin.“Zonja e Vjetër” po fitonte me dy