Senegali surprizon, mposht Poloninë

19/06/2018 - 19:04

Senegali ka marrë një fitore befasuese dhe shumë të rëndësishme përballë Polonisë në ndeshjen e vlefshme për Grupin G të Kupës së Botës.

Në këtë mënyrë, afrikanët hedhin një hap shumë të rëndësishëm për t’u kualifikuar në fazën me eliminim direkt.

Ishte Cionek i cili shënoi autogol duke kaluar Senegalin në avantazh, ndërsa Niang në të 60’ përfitoi nga një gafë e portierit për të dyfishuar shifrat në 2-0.

Polakët u zgjuan shumë vonë pasi në minutën e 86’ ngushtuan diferencën me Krychowiak.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!:

Lajme nga e njëjta kategori

Manchester United vazhdon të monitorojë me kujdes tregun e transferimeve të lojtarëve, në kërkim të emrave cilësorë për të përf

Volejbollistja shqiptare e talentuar, Erblina Bici, vetëm 2 javë më parë, fitoi Kupën e italisë me skuadrën e saj Igor Volley N

Ka qenë një kampionat shumë i ekuilibruar, ku ajo që bie në sy është se shpesh skuadra që shënon e para fiton ndeshjen.

Luiza Gega u konfirmua kampione e Ballkanit në salla të mbyllura në garën e 3000 metrave.

Për herë të parë në historinë e botërorëve të futbollit, një turne i përmasave të tilla mund të organizohet në 4 shtete të ndryshme.

Sipas "Le Parisien" Adrien Rabiot në fund të sezonit do të transferohet te Barcelona.

Futbolli dhe miliarderët janë një binom suksesi në epokën moderne të top-këmbës ndaj dhe fuqia e tyre pasqyrohet dhe te rezultatet e skua

Gerhard Progni ka qenë pjesë e Kukësit për dy sezone, duke dhënë një kontribut të vyer në sukseset e arritura në kampionat dhe

Ka nisur me frikë mëngjesi i sotëm për Wanda Nara-n, gruan dhe agjenten e sulmuesit të Interit, Muaro Icardi.