Shpërthen presidenti i Steaua: Jemi dobët sepse...

26/02/2020 - 21:52

Ish-kampionia e Europës në vitin 1986, Steaua e Bukureshtit, nuk po fiton në kampionatin rumun që prej tri ndeshjes dhe kjo sipas presidentit Gigi Becali ka ardhur për shkak se lojtarët po bëjnë shumë seks.Steaua e mbylli sezonin e rregullt me tetë pikë prapa vendit të parë në Liga 1 dhe së fundmi u mund 2-1 nga rivali i qytetit, Dinamo Bukuresht.Përveç këtij rezultati, Steaua nuk ka mundur të nxjerrë më shumë se nga një barazim ndaj Academica Clinceni dhe Chindia Targoviste, dy skuadra që po luftojnë për t’i mbijetuar rënies nga liga.

“Lojtarët e mi po bëjnë dashuri me të dashurat e veta shumë shpesh, prandaj edhe nuk po luajnë mirë futboll së fundmi”, tha Becali pas ndeshjes me Chindia.CFR Cluj, i udhëhequr nga ish-lojtari i Chelsea, Dan Perescu, e zuri vendin e parë në sezonin e rregullt duke shkuar në play-off si skuadra më e mirë në ligë.

“Shikojeni Dan Petrescun. Lojtarët e CFR Cluj bëjnë seks vetëm një herë në javë. Ata takohen me gra vetëm një herë në javë”, shtoi presidenti i Steuas.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Wilson Kipsang, ish-mbajtësi i rekordit botëror në maratonë dhe fitues i medaljes sw bronztw nw Olimpiadwn “Londër 2012”, u arrestua për

Pesëmbëdhjetë tifozë të Indipendiente Medelin, që kishin shkuar në Argjentinë për të ndjekur ndeshjen e 11 marsit kundër Boka Juniorsit t

Izolimi i godet të gjithë, të pasur të varfër, të famshëm e të panjohur, të bukur apo jo të bukur qofshin.

Për dy vite me radhë, Milani provoi të afrojë mesfushorin kroat Ivan Rakitic, por për arsye të ndryshme negociatat me Barcelonën dështuan

Avioni privat i Lionel Mesit është detyruar të bëjë një ulje emergjente në aeroportin e Brukselit “Zavantem” mëngjesin e sotëm për shkak

Antonio Conte dhe drejtuesit e Interit kanë nisur të mendojnë për sezonin e ri dhe sipas mediave italiane, po përgatiten për 4-5 përforci

Presidenti i Bayernit të Mynihut, Karl-Hainz Rummenigge ka deklaruar se të gjithë klubet në Gjermani janë shprehur në favor të përfundimi

Futbolli është ndalur për shkak të koronavirusit dhe klubet pritet të pësojnë humbje të mëdha ekonomike, por thuajse të gjithë skuadrat e

Në këto ditë të vështira izolimi që po kalon Shqipëria, edhe mbrojtëi i Teutës, Aleksandër Kuro, është pranë familjes.

Romelu Lukaku ka befasuar me deklaratën e tij, gjatë bisede në Instagram, organizuar nga Puma me Tierry Henry.