Stadiumi i Dohas nuk është ende gati, Botërori i Klubeve ndryshon destinacion!

07/12/2019 - 20:46

Kur nuk kanë mbetur shumë ditë përpara nisjes së Botërorit për Klube, kanë filluar provlemet e para për organizatorët. “Education City Stadium” i Dohas, që duhet të priste finalen, finalen e vogël për vendin e tretë dhe gjysmëfinalen e Liverpulit, nuk është ende gati sepse nuk ka marrë çertifikimin dhe nuk mund të jetë gati deri përpara muajve të parë të vitit 2020.

Tre ndeshjet e mësipërme do të zhvillohen në “Khalifa International Stadium”. Ky Botëror Klubesh është dhe një test i madh për Katarin, që në vitin 2022 do të presë Botërorin e parë në histori, i cili do të zhvillohet në dimër. Nga tre impiantet e përzgjedhura fillimisht për aktivitetin, njëri ka dështuar. “Education City Stadium” prej 40 mijë vendesh nuk është ende gati për testet protokollare të FIFA-s.

Tetë ndeshjet në program do të zhvillohen në “Jassim bin Hamad”, stadium 11 mijë vendësh, dhe “Khalifa International Stadium” me 28 mijë vende.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj