UEFA “hap thesin”, ja sa do të përfitojë Shqipëria në rast kualifikimi

14/10/2018 - 14:27

Liga e Kombeve është kompeticioni i ri i UEFA-s që zëvendësoi ndeshjet miqësore. E së fundmi, ka pasur edhe një ndryshim të ndarjes së të ardhurave. UEFA ka përditësuar të dhënat dhe ka bërë me dije se skuadrat do të përfitojnë më shumë nga sa ishte përcaktuar fillimisht.

Nëse në fillim lakohej se Shqipëria përfitonte 850 mijë euro në Ligën C, do të arkëtojë 1 milion e 100 mijë euro. Po kaq, është edhe bonusi për kualifikimin si e para e grupit, pra nëse kuqezinjtë lënë pas Skocinë dhe Izraelin. Për Kosovën në Ligën D, përfitimet vlerësohen përafërsisht 800 mijë euro si pjesëmarrëse dhe po kaq në rast se ia dalin që të ruajnë kreun në grupin e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Armando Sadiku po pret të zyrtarizohet te FC Bolivar në Bolivi, pas largimit nga Erezumspor në Turqi.

Napoli pësoi një disfatë befasuese në ditën e djeshme të Serisë A, teksa u mposht nga Verona me rezultatin 3-1.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, foli pas barazimit në shtëpi ndaj Partizanit.

Është mbyllur pa fitues sfida direkte dhe më e rëndësishme e javës së 16-të të Superligës.

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.