Vëllai i Pogbasë: Paul ëndërron Realin, por s’është joprofesionist si Neymari

16/08/2019 - 22:09

Paul Pogba ëndërron Realin e Madridit. Edhe pse merkatoja në hyrje në Angli është mbyllur dhe “Djajtë e Kuq” nuk mund të bëjnë blerje deri në janar francezi nuk i ka humbur shpresat për t’u larguar nga “Old Trafford” e për t’u vënë nën urdhrat e Zinedine Zidne.Për t’ia bërë të ditur qëllimin dhe dëshirën e kampionit të botës mendon vëllai i tij, Mathias Pogba, në një intervistë për “El Chiringuito”:“E dimë të gjithë që Paul dëshironte të lëvizte, po pret. Po shumë e të shohim se çfarë do të ndodhë. Deri më 2 shtator mund të ndodhë gjithçka.

”Nuk ka shumë rëndësi për Mathias Pogbanë nëse “Djajtë e Kuq” nuk kanë mundësi ta zëvendësojnë, transferimi i tij në “Bernabeu” është i mundur:“Sigurisht ë Florentino mund ta blejë, s’ka gjë të pamundur. Trajnerit Zidane i mungon një si vëllai im, ai ka nevojë për një mesfushor. Nëse nuk ia sigurojnë atë që kërkon, do ta ketë të vështirë. Paul nuk vlen 200 milionë, por bota e futbollit kështu është. Manchester United do të kërkojë shumë para, por nuk besoj 200 milionë. Çfarë mungon për transferimin? Pronari i United nuk ka thënë po.”Pavarësisht dëshirës për t’u larguar, Mathias siguron se Paul nuk do të bëjë veprime të gabuara për ta detyruar klubin anglez që ta shesë.“Paul nuk vepron si Neymari, ai është profesionist. Ka kontratë me klubin dhe derisa të firmosë me një skuadër tjetër, do të japë maksimumin tek United. Ëndrra e tij është të fitojë Chmpionsin.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mauro Icardi mbetet ende një çështje e hapur, një teme e nxehtë e cila pritet të jetë sërish në foksin e mediave gjatë merkatos së verës,

Pas përplasjeve mes drejtorit sportiv Erik Abidal dhe futbollistit më të mirë të Barcelonës, Lionel Mesi, u duk se do të kishte një periu

Pas goditjes që i dha Manchester City-t për shkeljen e rregullave të Fair Play-t Financiar, UEFA është e gatshme të ashpërsojë rregullore

Aksident i rëndë në Daytona 500, që konsiderohet gara më e rëndësishme në “NASCAR Cup Series”.

Nicolás Blandi, sulmuesi argjentinas i skuadrës Colo Colo të kryeqytetit të Kilit, Santiago, u plagos nga fishekzjarret apo mjetet plasës

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka komentuar me batutë paraqitjet e fundit të Tiranës në kampionat.

Teuta u rikthye te suksesi në kampionat këtë fundjavë në sfidën ndaj Vllaznisë.

Teuta fitoi me rezultatin 3-1, madje duke përmbysur disavantazhin ndaj Vllaznisë që nuk zgjati më shumë se 10 minuta në “Niko Dovana”, në

Liverpuli i sezonit 2019-2020 është një makineri pikësh, golash dhe rekordesh.

Shuhet Harry Gregg, legjenda e Manchester United.