Vullnet Basha prezantohet te Wisla

Postuar: 11/08/2017 - 14:44

Vullnet Basha prezantohet te Visla Krakovë në Poloni. 27-vjeçari që ka luajtur një ndeshje edhe me Kombëtaren kuqezi, firmosi kontratë 1-vjeçare, me opsion rinovimi edhe për një tjetër vit.

I lindur në Zvicër, ai ka luajtur me Lozanën, Gras’shopers, Nojshatel dhe Sion. Vitet e fundit mesfushori difensiv është aktivizuar në Spanjë, fillimisht me Real Saragozën dhe më tej me Ponferradinën e Mursian. Vullnet Basha: “Dua ti falënderoj të gjithë në klub për besimin që më dhanë. Jam i lumtur që u bëra pjesë e Vislas dhe po pres me padurim të nis punën me skuadrën. U befasova kur klubi më kërkoi, sepse nuk e prisja. Fillimisht dija vetëm që Visla është një skuadër e madhe dhe ka tifozë të zjarrtë. Nuk u mendova shumë për ta pranuar ofertën. Është kënaqësi të luaj për një klub të tillë.Vullnet Basha zbuloi edhe një prapaskenë rreth transferimit të tij te Visla. Mbrojtësi i Monaco dhe përfaqësueses polake, Kamil Glik ishte ai që e shtyu të mos e refuzonte ofertën:”Nuk e njoh personalisht Kamil Glik, por vëllai im Migjeni bisedoi me të, pasi kanë luajtur së bashku te Torino. Kamil më këshilloi mos ta mendoja dy herë ofertën dhe unë firmosa menjëherë. deri më tani jam stërvitur në mënyrë individuale dhe më duhet ende pak kohë për të rigjetur formën më të mirë. Kam biseduar me trajnerin dhe nuk do të jem gati për ndeshjen e radhës.”

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kaos e tension para ndeshjes Partizani-Teuta që po zhvillohet në këto momente në stadiumin “Selman Stërmasi”, pasi tifozët e Partizani

   Derbi i Italisë mes Juventusit dhe Interit nuk pati fitues.

   Inter, pas barazimi 0-0 të regjistruar në fushën e Juventus, po përgatitet për ndeshjen e Kupës së Italisë që do të luajë të martën në

   Skënderbeu ka pësuar humbjen e parë pas 14 javesh, pikërisht ndaj Laçit të Mezanit, që po tregon rritje nga java në javë dhe po vijon

   Peter Bosz nuk do të jetë më trajner i Borussias së Dortmundit.

Kampioni i botës në peshat e rënda Anthony Joshua ka thyer me grushte xhamat e një dyqani në Amsterdam, një gjest disi surprizë i tij.

Carlo Ancelotti ka vendosur të jetojë në Londër, edhe pse për momentin nuk është i punësuar në ndonjë skuadër angleze.

Partizani kërkon të vijojë të ngjisë shkallët në tabelën e klasifikimit.

“Nuk shikoj asnjë më të mirë se unë. Asnjë futbollist nuk arrin kaq gjëra sa ja kam dalë unë i vetëm.