Zbulohet trajneri i ri i Barcelonës

07/11/2019 - 18:43

Marcelo Gallardo do të emërohet trajner i Barcelonës në muajin e ardhshëm, sipas analistit të sportit, Claudio Borghi. Presioni ndaj trajnerit aktual të Barcelonës, Ernesto Valverdes, është duke u shtuar vazhdimisht pas paraqitjeve të dobët të skuadrës së tij në këtë fillim sezon, prandaj shkarkimi i tij mund të ndodhë shumë shpejt.

Borghi, fitues i Kupës së Botës me Argjentinën në vitin 1986 dhe tani analist televiziv, ka thënë se Gallardo, trajner aktual i River Plate, do të emërohet në postin e trajnerit të klubit katalonas në dhjetor. “Gallardo do të jetë trajner i Barcelonës në dhjetor. Ai është ndër trajnerët më të mirë në botë”, tha Borghi.

“Presidenti i River Plate Rodolfo D’Onofrio tha se ai mund të largohet nga klubi vetëm nëse jep dorëheqje nga posti, por unë e di nga një burim i sigurt se ai do të kalojë te Barça”, shtoi ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosova dhe Anglia zhvilluan mbrëmjen e djeshme ndeshjen e fundit kualifikuese, aty ku anglezët arritën të fitonin me rezultatin 0-4.

Shqipëria nuk arriti ta mbyllte fushatën kualifikuese për në Europian me një rezultat pozitiv, duke u mundur me shifrat 0-2 nga Franca.

Në takimin Juventus-Milan, më shumë sesa fitorja që u mundësoi bardhezinjve kthimin në majën e renditjes, u komentua zëvendësimi i Kristi

Mediat franceze kanë shkruar se mbrëmjen e djeshme është vërshëllye himni i Francës në shenjë proteste për shkak të incidentit që ndodhi

Benjamin Mendi, futbollisti i Francës, pas ndeshjes me Shqipërinë foli për përballjen e fituar, atmosferën në stadium dhe për ata që u ha

Megjithëse jo në mënyrë fort të dukshme, prej disa javësh Ivan Rakitiç manifeston dëshirën e tij për të pasur më shumë minutazh dhe konsi

Skuadra e Teutës, po vijon punën me intensitet të lartë nën urdhrat e trajnerit Bledi Shkëmbi, duke menduar për ndeshjen e radhës të kamp

Një trajner është gjithmonë në diskutim pas humbjeve, por me sa duket edhe pas fitoreve, sidomos kur ata janë shumë të thella.

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka dalë në një konferencë zyrtare, ku foli rreth impiantit "Air Albania Stadium" dhe përparimit t