Kryeministri kosovar, Albin Kurti ka takuar zyrtarin e lartë anglez Richard Moore në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih.

Moore i ka shprehur Kurtit nevojën për rifillimin e dialogut me Serbinë teksa ka thënë se Kosova nuk ka mik më të mirë se sa Britania.

“Takim i shkëlqyer me kryeministrin e ri të Kosovës. I urova më të mirat për programit e ri qeverisës si dhe diskutuam për nevojën e rifillimit të dialogut me Serbinë. Nuk ka mik më të mirë për Kosovën se sa Britania.”– shkruan Moore në Twitter.