FOTO/ Copëtohet makina, shqiptari i shpëton mrekullisht vdekjes

Postuar: 16/04/2018 - 12:00

Një i ri shqiptar dhe dy miqtë e tij italianë, kanë shpëtuar për mrekulli nga një aksident i frikshëm në autostradën A5 në Torino.

Mediat italiane raportojnë se tre persona, mes tyre një shqiptar, të moshave 22, 24 dhe 25 vjeç ishin duke udhëtuar me makinë, kur në rrethana që ende presin ekspertizën e policisë, makina doli nga rruga.

Pasi bëri rreth 100 metra përfundoi tej rrrugës e copëtuar, ndërkohë që mund të konsiderohet fat i madh që personat brenda mbeten gjallë. U desh ndërhyrja e zjarrfikësve për t’i nxjerrë nga makina e copëtuar.   

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një zjarr ka rënë në pikën e grumbullimit të mjeteve në Shkozet, Durrës.

   Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, ndërsa ka humbur jetën Behar Malka, 48 vjeç (në

   Një person ka humbur jetën në një aksident të rëndë rrugor që ka ndodhur në aksin Gjirokastër – Tepelenë.

   Gjatë së dielës, policia e Durrësit ka vënë në pranga në flagrancë dy të rinj, të cilët kanë rezultuar të dehur, në momentin e kontrol

   Rrahja e dhëndrit i ka kushtuar prangat një banori të Durrësit.

   Tre shqiptarë kanë dalë para gjykatës në së rrethit të Postdam në Gjermani, pasi akuzohen se janë pjesë e një bande grabitësish me sht

   Gjykata e Korfuzit ka vendosur këtë të hënë (20 gusht) të lërë në burg biznesmenin lushnjar Edmond Bego, deri në pritje të kërkesës pë

Një shtetase angleze e quajtur Paige Smith tentoi të vetëvritej vitin e kaluar pasi të fejuarit të saj shqiptar, Fation Ballmi, i mohuan

Bie zjarri te dy kullat binjake në Bulevardin Dëshmorët e Kombit në Tiranë.

Ka dalë ekspertiza për ngjarjen e rëndë që tronditi qytetin e Fierit mbrëmjen e 21 prillit të këtij viti, ku një sasi eksplozivi shpërthe