Të tjera detaje janë zbuluar nga ekzekutimi i 32-vjeçarit Roan Brahimi një natë më parë në Athinë. 

Referuar mediave greke, ai është ekzekutuar me dy plumba, njëri prej të cilëve e ka kapur në kokë. 

Ai ndodhej në mjetin e tij kur dy persona me një motor i janë afruar dhe e kanë qëlluar. Në momentin e ngjarjes, pranë tij ndodhej partnerja dhe djali i tyre i mitur. 

Brahimi kishte mbërritur në nga Emiratet e Bashkuara në Greqi për Pashkë, për të kaluar festat me familjen e tij që jetonte në shtetit helen. 

Deri më tani pistat e hetimit janë fokusuar në hakmarrje, pasi 32-vjeçari njihej edhe me emrin Sidorel Prendi dhe emri i tij rezulton i përfshirë në dy dosje të bujshme, vrasjen e Brilant Martinajt dhe atentatin ndaj Ylli Ibraimajt. 

Policia greke ka kërkuar sekuestrimin e pamjeve nga kamerat e sigurisë në zonë, në mënyrë që të shohin nëse janë kapur fytyrat e autorëve. 

Nga mënyra e ekzekutimit dhe veprimit, dyshohet nga policia greke se autorët mund të kenë qenë vrarës me pagesë.