Mbërrin në Durrës kreu i PD, Sali Berisha për t’iu bashkuar festimeve që po bëhen në degën lokale me rastin e 32-vjetorit të themelimit të saj.

Ky është momenti kur Berisha i shoqëruar nga nënkryetari i PD Oerd Bylykbashi dhe kreu i degës Dritan Burgija futet në seli dhe përshëndetet me demokratët dhe mbështetësit.