Ditën e djeshme, një aksident i rëndë ka ndodhur në Kinë në provincën verilindore, Heilongjiang, ku pesë persona kanë humbur jetën dhe 12 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Aksidenti tragjik ndodhi në një autostradë në qarkun Qingyang.

Sipas njoftimit, vijojnë hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.