Robert Morina, 24 vjeç, vdiq kur Audi A3 i tij u përmbys në Gravel Hill, midis Henley dhe Rotherfield Grays më 21 maj.

Ai udhëtonte i vetëm në automjet në momentin kur ndodhi aksidenti.

Një hetim për vdekjen e Morinës u hap në Gjykatën e Kërkimeve të Oksfordit të enjten.

Morina, i cili thuhet të ketë qenë një hidraulik praktikant nga Emmer Green, vdiq nga një lëndim i rëndë në kokë.

Lidhur me aksidentin, policia arrestoi 5 persona. Dy djem 17-vjeçarë nga Reading u arrestuan me dyshimin se shkaktuan vdekjen për shkak të manovrave të rrezikshme në rrugë, por më vonë u liruan pa asnjë veprim tjetër.

Tre burra nga Reading, të moshës 21, 22 dhe 25 vjeç, u arrestuan me dyshimin se shkaktuan vdekjen nga drejtimi i rrezikshëm dhe për vepra të ndryshme droge, duke përfshirë qëllimin për të furnizuar me drogë të klasit A.

Por edhe ata u liruan, megjithëse mbahen nën hetim.