Pronari në Durrës i zapton rrugën banorëve të lagjes, ndërhyn Policia Bashkiake (FOTO+VIDEO)

19/10/2018 - 14:12

Policia Bashkiake e Durrësit, duke i dhënë zgjidhje të njëpasnjëshme problemeve të ndryshme që kanë qytetarët, këtë të premte është ndalur në aksionin e radhës.

Pas ankesave të shumta nga banorë të lagjes 14 (Plazh - Ura e Dajlanit), forcat e policisë hapën një rrugë të re që ishte zënë nga një subjekt në zonë.

Bllokimi i rrugës me lule e pemë ishte bërë pengesë në lëvizjen e banorëve, ndërsa vetë zënia e hapësirës publike ishte e paligjshme.

Për banorët e kësaj zone, prej kohësh ishte kthyer në shqetësim zënia e rrugës, por falë ndërhyrjes së efektivëve të Policisë Bashkiake të Durrësit, e cila çdo ditë e me tepër është pranë qytetarëve të saj, u bë e mundur që rruga t’i kthehet komunitetit.

Banorët kanë falënderuar nga ana e tyre Policinë Bashkiake të Durrësit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi me 6 vota pro dhe 5 kundër, kthimin në detyrë te Prokuroria e Krimeve të Rënda, për prokurorët Ols

Zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari, gjatë një takimi paraditen e sotme me drejtuesit qendrorë të Shërbimit për Çështjet e Bre

Teksa kryeministri Edi Rama bashkë me familjarë të viktimave të 21 janari 2011, deputetë e përfaqësues të Partisë Socialiste po kryenin h

Sot mbushen tetë vite nga 21 janari i vitit 2011, kur Garda e Republikës hapi zjarr ndaj protestuesve të thirrur nga Partia Socialiste pa

Këtë të hënë, disa pedagogë të Fakultetit Histori Filologji të Universitetit të Tiranës kanë nisur sot grevën si mbështetje ndaj protestë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon mbledhjen e tretë të radhës që prej konstituimit. Në rend dite të kësaj mbledhjeje, janë disa

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin, më të dukshme në zonat Jugore-Juglindore, ku do të k

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën me dije se ka marrë dy vendime të rëndësishme për targat e makinave që iu

Presidenti Ilir Meta nis nesër një vizitë shtetërore dy ditore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij malazez, Milo Gjukanoviç.