Moderatorja Arbana Osmani bëri me dije mbrëmjen e së martës së kush dëshiron që të ndjekë finale e Big Brother Vip live, do të duhet të rezervojnë një biletë.

Ditën e djeshme është lancuar edhe linku ku të gjithë fansat e banorëve të shtëpisë së Big Brother Vip të marrin biletën e tyre.

Në rrjetet sociale po qarkullon lajmi se të gjithë ata që duan të bëhen pjesë nga afër e finales, do të duhet të paguajnë bileta që nisin nga 500 euro, dhe për arsye sigurie vendet do të jenë të limituara.

Fillimisht u tha se finalja do të mbahej në ambientet e Air Albania, por deri tani nuk dihet nëse finalja do të mbahet te stadiumi apo në ambientet e Top Channel.

Bileta për të marrë pjesë në finale nuk është e aksesueshme online, dhe kërkesa do të duhet të bëhet vetëm përmes e-mailit zyrtar.