Një 25-vjeçare ka humbur jetën në mënyrë tragjike mëngjesin e sotëm në itali. Bëhet me dije se Clelia Ditano, ra nga rreth katër kate kur tentoi të hynte në ashensor pas hapjes së dyerve në katin e saj, por kabina e ashensorit nuk ishte aty.

E reja tragjike kishte shtypur butonin e thirrjes dhe hyri mes dyerve pa e vënë re që ashensori nuk ishte aty. Siç raportohet Ditano kishte rënë në hapësirën e zbrazët dhe ishte përplasur me çatinë e ashensorit që kishte ndaluar në katin e dytë. Gjithashtu zjarrfikësat thanë se ajo kishte vdekur në vend.

Babai i Clelia kishte gjetur fillimisht trupin e saj dhe kishte njoftuar shërbimin e emergjencës, të cilat erdhën në vendngjarje rreth orës 8.00 të mëngjesit. Disa orë para vdekjes Clelia kishte postuar disa foto online ku kishte marrë mjaft miratime nga miqtë e saj. E ndjera ishte e njohur teksa punonte part-time ne dy kafene te zones.

Një mikeshë e saj e quajtur Ilenia i bënte homazhe të ndjera Clelia: “Nuk duhet të shkonte kështu, ti duhet të realizoje të gjitha ëndrrat e tua, të krijoje familjen që dojë të gjeje dashurinë”.

Ndërsa një tjetër shkruante: “Si mund të vdesë dikush kështu. E bukur e dashur, me jetën përpara për të jetuar”. 

Policia e zjarrfikësit thanë se po hetojnë për të zbuluar avarinë tragjike të ndodhur me ashensorin, duke thënë një avari e mundshëm e sistemit të dyerve i kushtoi jetën të resë.