Luiz Ejlli është emri që do të mbahet mend si fituesi i sezonit të dytë të spektaklit të dashur të shqiptarëve “Big Brother VIP Albania”.

Sezoni i dytë, i cili është ndjekur me një interes të jashtëzakonshëm, do të kujtohet për rekordet e tij në shikueshmëri, pasi pati një pranim të gjerë jo vetëm në Shqipëri por nga shqiptarët në mbarë botën.

Megjithatë, një detaj i çuditshëm ka tërhequr vëmendjen e ndjekësve në rrjetet sociale, lidhur me momentin kur Luizi fiku dritat e shtëpisë së “Big Brother VIP Albania 2” dhe momentin e ngjashëm nga Egla Ceno, e cila u shpall fituese e sezonit të tretë.