Pas fitores së thellë të Shqipërisë ndaj Çekisë mbrëmjen e sotme, ka nisur festa e shqiptarëve për “ëndrrën” Euro 2024.

Ashtu siç pothuajse në çdo qytet edhe në Durrës, qytetarët janë derdhur në rrugë për të festuar fitoren e kombëtares.

Siç duket edhe në videot e mëposhtme, tifozët janë flamuj kuq e zi dhe duke u rënë boriave të automjeteve.