Një tjetër person ka rënë në prangat e policisë së Durrësit këtë të shtunë.

Xh. S., 30 vjeç, u arrestua në flagrancë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në dyqanin e tij në Shijak, u gjet dhe u sekuestrua një sasi e konsiderueshme paketash me cigare, të dyshuara të kontrabanduara në vendin tonë.

Njoftimi i policisë:

Durrës

Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kontrabandës me mallra.

Operacioni policor i koduar “Next” u zhvillua nga Seksioni për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare në DVP Durrës.

Sekuestrohen dhjetëra steka me paketa cigaresh, të dyshuara të futura kontrabandë në vendin tonë.

Arrestohet në flagrancë pronari i dyqanit që tregonte paketat me cigare, pa pullë fiskale.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kontrabandës së mallrave, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Durrës, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Next”, në kuadër të të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:

-Xh. S., 30 vjeç, banues në Durrës.

Arrestimi i shtetasit Xh. S. u bë pasi, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në dyqanin e tij, në Shijak, u gjet dhe u sekuestrua një sasi e konsiderueshme paketash me cigare, të dyshuara të kontrabanduara në vendin tonë, të cilat nuk ishin të pajisura me pullën fiskale përkatëse të Republikës së Shqipërisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.