Pasditen e kësaj të hënë është gjetur një trup i pajetë në lumin Shkumbin, në afërsi të fshatit Papër në Elbasan.

Trupi i pajetë dyshohet se i përket 46-vjeçarit Blerim Preçi, i cili u denoncua i zhdukur mëngjesin e djeshëm në Polici nga vëllai i tij, shtetasi P. P.

Sipas denoncimit të familjarëve, Preçi ka qenë duke punuar në një tokë buzë lumit Shkumbin dhe dyshimet ishin se ai mund jetë marrë nga uji i lumit.