Kryeministri Edi Rama mbajti ditën e djeshme fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Mirëpo, duket se për fjalimin e tij nuk ishin të pranishëm në Asamble as çereku i anëtarëve.

Këtë e ka vënë re gazetari dhe analisti Andi Bushati, i cili ka ndarë një foto që tregon se në sallë janë shumë pak persona.

Mir paska folur Rama ne OKB, po gjynah qe e paskan degjuar kaq vete”, shkruan Bushati në postimin e bërë në “Facebook”.