Daddy Yankee i vjedhin 2 milionë euro, grabitësi u prezantua në hotel si këngëtari

11/08/2018 - 08:42

Pak kohë më parë mbajti një koncert madhështor në Tiranë ku elektrizoi sheshin e kryeqytetit me hitet e tij ndër vite, por një ngjarje aspak e këndshme i ka ndodhur në Spanjë, reperit të njohur Daddy Yankee.

Yankee ka rënë pre e nje vjedhje në dhomën e tij të hotelit, ku hajduti ka arritur të marrë nga kasaforta 2 milionë euro bizhuteri, varëse me gurë të çmuar, diamantë dhe cash.

Autori i vjedhjes nuk ka përdorur as maskë dhe as doreza. Në mes të ditës, ai thjesht ka telefonuar stafin e hotelit, duke u prezantuar si këngëtari dhe ka kërkuar ta shoqërojnë në dhomën ku ndodhej kasaforta.

Mashtrimi spektakolar ka lënë me gojë hapur punonjësit e hotelit në Valencia por edhe të gjithë opinonin. Hajduti, të cilit i është vënë epiteti “i zgjuari”, po kërkohet nga e gjithë policia e Spanjës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I dashuri i Jennifer Lopez, dikur ishte një fans i zjarrtë i saj dhe këtë e ka dëshmuar teksa ka publikuar autografin e parë nga këngëtar

Robert Berisha dhe Nora Istrefi janë çift shumë i komentuar në shtyp.

Dy vite më parë, këngëtari i dashur për publikun shqiptar Ergi Dini humbi jetën si pasojë e një aksidenti rrugor.

Delinda Zhupa është një nga aktoret më të dashura të humorit dhe pëlqehet shumë nga publiku shqiptar.  Ajo është e njohur për personazhet

Ditën e sotme më 14 tetor, blogerja e njohur Armina Mevlani dhe djali i ish-Kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni po lidhen në fejesë.

Këngëtarja Jonida Maliqi mbrëmjen e djeshme ishte e ftuar në spektaklin “Shiko Kush Luan”, të Luana Vjollcës.

Emina Çunmulaj është ndër personazhet më pa komplekse të showbizit.

Ajo është ndër këngëtaret e pakta shqiptare që nuk ka aspak komplekse dhe tregon të vërtetën ashtu sic është.

Edhe pse sot është ndër modelet më të famshme shqiptare nëpër botë, Emina Çunmulaj nuk e ka aspak problem të flasë për vitet që ka jetuar

Para disa ditësh në media qarkullonte një lajm ku thuhej se menaxheri i njohur i VIP-ave, kryesisht i Ledri Vulës, ishte sulmuar keq dhe