Dua Lipa jep lajmin e madh, DJ me famë botërore vjen në Kosovë

24/06/2019 - 14:00

“Sunny Hill Festival” ishte një nga ngjarjet më të mëdha kulturore në Kosovë dhe pritet që këtë vit të rikthehet sërish me emrat më mëdhenj të muzikës botërore.

Organizatorja e këtij festivali Dua Lipa, ka ndarë me të gjithë ndjekësit një lajm të madh, duke treguar se këtë vit Kosovën do ta vizitojë një nga DJ më të njohur në mbarë botën.

Bëhet fjalë për Calvin Harris, i cili do të jetë pjesë e “Sunny Hill Festival”. Dua Lipa ka publikuar në ‘Instagram’ një video të Calvin, të cilin e pyet “Çfarë do të bësh këtë verë”.

“Këtë verë do të jem në Kosovë. Do të jem në ‘Sunny Hill Festival’ në datë 4 gusht”, thotë DJ dhe Dua dëgjohet duke e mbështetur me brohorima.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Besoj se të gjithë e mbani mend debatin mes gazetarit Mustafa Nano dhe moderatores Ilda Bejleri, për shkak të veshjes së kësaj të fundit.

Festa e madhe e Digitalb vazhdoi më orë të tëra pak ditë më parë në sheshin “Skënderbej”, duke u mbyllur pas mesnate.

Pak ditë më parë në mediat shqiptare qarkulloi lajmi se Inva Mula dhe bashkëshorti i saj, Ethem Ramadani i kishin dhënë fund martesës dis

Këngëtari Kastro Zizo ka dhënë një lajm të trishtë për të gjithë fansat.

Kylie Jenner dhe Travis Scott gjithmonë kanë ditur t'i surprizojnë fansat e tyre në lidhje me gjithçka nga marrëdhënia e tyre, që nga fil

Ish e dashura e Princ Harry, Ellie Goulding pritet që të martohet së shpejti.

Gigi dhe Bella Hadid kanë “kërcënuar” këngëtaren shqiptare Dua Lipa.

Interpretimi natën e ndarjes së çmimeve Oscar do të ishte vetëm fillimi i thashethemeve për një histori dashurie mes Bradley Cooper dhe L

Klaudia Pepa  ka nxitur dyshime se ka përjetuar kohët e fundit një rikthim të ish bashkëshortit, koreografit të njohur Albi Nako.

Reperi me origjinë shqiptare, Gashi krahas sukseseve në muzikën ndërkombëtare ka vendosur të sjellë në treg markën e tij të veshjeve.