E akuzuan se kopjoi këngën e reperit gjerman, Era Istrefi iu mbyll gojën të gjithëve

17/08/2019 - 12:53

Dueti i Era Istrefit me reperin rus Allj, i cili u publikua dy ditë më parë është pritur shumë mirë nga publiku. “Sayonara Detka” po arrin gati 2 milionë klikime në Youtube.

Por këngëtarja Era Istrefi është përballur me akuza për vjedhjen e këngës që kur u publikua vetëm me audio. Fansat e akuzonin se ia ka kopjuar reperit gjerman Bausa, prandaj shqiptarja vendosi të reagojë me anë të një postimi në Instagram.

"Ata që po shqetësoheshin se kam “vjedhur” këngën e Bausa-s, duhet të dinë se Bausa është pjesë e këtij projekti si tekst-shkruajtësi kryesor i saj dhe i merr meritat e autorit të këngës, ashtu si dhe grupi i tij. Sa për të drejtat e autorit, ai është listuar si tekstshkrues në “Sayonara Detka” me emrin e tij të vërtetë Julian Otto. Mund ta shihni poshtë këngës në Spotify", shkruajti Era.

Videoja e gjermanit Bausa titullohet "Was du liebe nennst" dhe numëron plot 130 milionë klikime në Youtube që prej vitit 2017.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ftuar në emisionin “Ellen Tv Show”, Kris Jenner u vu përballë disa pyetjeve lidhur me familjarët e saj, duke u detyruar të zgjedhë mes

Vrasjet e dy grave njëra pas tjetrës tronditën nga bashkëshortët e tyre tronditën vendin.

Media Britanike, BBC i ka dedikuar një artikull të veçantë pjesëmarrësve të këtij edicioni në "Eurovision", ku është ndalur edhe te këngë

Bebe Rexha ka folur hapur për herë të parë rreth përvojës së saj me çrregullimin bipolar që kur bëri publike diagnozën e saj në prillin t

Fatmir Hysenbelliu i ftuar në emisionin “Glamour Zone” në TV Ora ka treguar sakrificën më të madhe që ka bërë për dashurinë.

Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia ka falënderuar të gjithë miqtë dhe dashamirët që i kanë qëndruar pranë në këto çaste të vështira që po k

Mamaja e këngëtares Xhesika Polo, njëherazi edhe motra e këngëtares së njohur Valbona Mema, është ndarë nga jeta ditën e djeshme.

Pas javëve të tëra impenjime për shkak të Megxit, më në fund princi William dhe Kate Middleton kanë marrë disa ditë pushime me fëmijët e

Bashkëshortja e kryebashkiakut të Tiranës, Ajola Xoxa ka kujtuar sot të atin e ndjerë në 1-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta.