Aktorja Ana Lika foli për herë të parë publikisht për humbjen tragjike të nënës së saj.

E ftuar në “S’e luan Topi”, ajo tha se bota iu shemb kur mori telefonatën e vdekjes së të ëmës, pasi nuk ndodhej me të atë moment.

Ana Lika: U rritëm brenda 24 orëve. Mëngjesin e 25 dhjetorit mora një telefonatë që kurrë nuk do të doja ta merrja, pas atij mëngjesi bota ime u shemb, thjesht jam kthyer në Tiranë brenda natës.

Kuptova që nuk do ta përqafoja më edhe pse kur u nis për Itali më premtoi që do të kthehej prapë. 48 vjeç ndërroi jetë. Më mbetën peng shumë gjëra, por thellë-thellë më njihte shumë mirë, mjaftonte të më shihte në sy dhe kuptonte se çfarë kisha unë në ato momente.

Ilda Gjoni, motra e madhe e Ingrid dhe Inis Gjonit humbi jetën ditën e Krishtlindjes vitin e kaluar.