Jamie Foxx ende nuk e ka zbuluar publikisht se çfarë e shkaktoi shtrimin e tij në spital vitin e kaluar, por ka ndarë më shumë detaje përmes një videoje.

Aktori fitues i çmimit Oscar u shtrua në spital në prill të vitit 2023 kur pëjetoi krizë shëndetësore ndërsa po xhironte filmin e Netflix “Back in Action” në Atlanta.

Përmes një videoje të postuar në TikTok këtë javë, Foxx thotë se kishte një “dhimbje koke të keqe” më 11 prill 2023 dhe i kërkoi ndihmë mikut të tij, Advil. “Më pas, isha i ikur për 20 ditë, nuk mbaj mend asgjë”, tha aktori në videon e regjistruar më 29 qershor në Phoenix.

Vitin e kaluar,  ylli ‘u zhduk’ nga qendra e vëmendjes, pas asaj që vajza e tij Corinne Foxx e quajti një “komplikacion mjekësor” në mediat sociale.