Shqiptarët kapen me kokainë, marijuanë dhe euro

18/10/2019 - 17:11

Policia italiane ndaloi dje një makinë në Via Piave, drejtuar nga dy shtetas shqiptarë të moshës 44 dhe 34 vjeç, të njohur për transportin e drogës. Nervozizmi i tepërt i të dyve dhe një gjest i tyre, pak minuta para se të ndaloheshin nga policia rritën dyshimet nga ana e policisë, të cilët ushtruan kontroll të hollësishëm në makinë.

Nga kontrolli i makinës, policia kaloi më pas në banesat përkatëse, në Albenga dhe Imperia, ku më pas shqiptarët të dy u arrestuan në flagrancë për mbajtjen dhe trafikimin e drogës. Nga kontrolli u gjetën dhe sekuestruan 23 gram kokainë e pastër dhe disa doza marijuanë, 100 euro që konsiderohen pjesë e parave të fituara nga shitja e drogës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Dibrës ka bërë të mundur arrestimin e shtatë shtetasve të huaj, sirian, të cilët kanë tentuar që të kalojnë në mënyrë të paligj

Operacioni "Muzgu" ka prangosur një shtetas shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar për “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Emigracion i

Një automjet tip "Range Rover" është përfshirë nga flakët e zjarrit mbrëmjen e së mërkurës në Elbasan.

Xhiliano Xhoxhi është personi i arrestuar pak më parë në Elbasan, ndërsa ishte shpallur në kërkim nga policia, pasi Gjykata ka dhënë ndaj

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Vlorës.

Karabinierët arrestuan pesë shqiptarë në Marcianise, në zonën Caserta, për veprën penale grabitje.

Një 34-vjeçar në Vlorë, i cili u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm në lagjen “Kushtrimi”, rezulton të jetë vrarë me armë zjarri.

Policia greke ka arritur të arrestojë në fshatin Asproklisi një shtetas shqiptar, i cili është dënuar nga drejtësia helene me 60 vite bur

Mikel Gjovalin Alia është lënë në burg nga Gjykata e Lezhës.