Laçi ka fituar me përmbysje ndaj Teutës me rezultatin 2-1 në “Niko Dovana” në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të të Kategorisë Superiore.

Pjesa e parë prodhoi shumë pak raste dhe u mbyll pa gola. Ndërsa në pjesën e dytë gjithçka ndryshoi. Sfida u zhbllokua në minutën e 65’ nga Daci dhe në të 76’ Guindo barazoi shifrat nga pika e bardhë e penalltisë. Sfida u vulos në minutën e 90’ nga Shkurtaj i cili përmbysi shifrat.

Me këtë fitore Laçi i largohet zonës së “play out” dhe ngjitet në vendin e 6-të me 36 pikë dhe Teuta renditet në vendin e 8-të me 34 pikë.