Një aksident i rëndë ka ndodhur në Vlorë gjatë paradites së sotme.

Një makinë është përplasur me një kamion rreth oërs 11:00, ndërsa shkak për aksidentin dyshohet të ketë qenë lagështira dhe shpejtësia e lartë.

Zjarrfikësja në Selenicë ka marrë masa për hapjen e rrugës dhe kthimin në normalitet të trafikut, pasi ishin derdhur vajëra nga aksidenti.

Nuk dihet ende nëse ka të plagosur nga aksidenti.