DASHI

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Ujori dhe Shigjetari. Me Ujorin krijoni menjëherë një atmosferë miqësore, diskutoni për aktivitetet që menaxhoni së bashku dhe i jepni njëri-tjetrit mbështetje në të gjitha të tjerat. Shpesh bëheni miq edhe jashtë vendit të punës. Shigjetari ka një qasje ndaj problemeve që ju pëlqejnë. Entuziazmi i tij është ngjitës dhe ju motivoni njëri-tjetrin.

DEMI

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Gaforrja dhe Peshqit. Me Gaforren mund të ruani një ritëm të qetë pune. Ai gjithashtu do të duhet të bëjë shpesh pushime të shkurtra për t’u freskuar dhe rigjeneruar. Peshqit do të jenë në gjendje t’ju japin mbështetje dhe mbështetje në raste nevoje. Për më tepër, me vëmendjen e tij të vogël dhe të ëmbël, ai do të jetë në gjendje t’ju qetësojë sa herë që ndiheni në ankth.

BINJAKËT

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Peshorja dhe Shigjetari. Me Peshoren keni pasur gjithmonë një ndjenjë të veçantë. Ju e kuptoni njëri-tjetrin në fluturim dhe jeni në gjendje të përballoni problemet me ironi dhe butësi. Të dy jeni në favor të gënjeshtrave të mira. Me Shigjetarin krijohet një marrëdhënie e mirë, sepse ata janë të gjallë, të gëzuar dhe nuk e rëndojnë atmosferën kur do ta bënte dikush tjetër.

GAFORRJA

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Akrepi dhe Demi. Akrepi ka të njëjtën paranojë si ju (në të vërtetë, ndoshta edhe më shumë) dhe për këtë arsye kupton arsyen e shqetësimeve tuaja dhe miraton mosbesimin tuaj ndaj kolegëve të rinj. Demi, nga ana tjetër, ju jep një ndjenjë sigurie që ju lejon të ecni përpara edhe në momentet më komplekse dhe delikate.

LUANI

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Peshqit dhe Peshorja. Peshqit përshtaten me dëshirë me vendimet tuaja dhe ju kënaqin në atë nevojë për njohje që kërkoni gjithmonë nga të gjithë. Mirësia e tij i bën më të ëmbla ditët tuaja në zyrë. Peshorja shkon gjithmonë mirë me të gjithë dhe është e vetmja shenjë që mund të zbusë zemërimin tuaj kur dikush ju bën të humbni durimin.

VIRGJËRESHA

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Bricjapi dhe Akrepi. Me Bricjapin, ju formoni një ekip të patëmetë. Jeni metodikë, të përpiktë, të disiplinuar dhe të organizuar. Të dy dashnorët e planifikimit, është pothuajse e pamundur të humbasësh detajet e rëndësishme të aktiviteteve tuaja. Akrepi, nga ana tjetër, është e vetmja shenjë e aftë të jetë po aq e përpiktë dhe e kujdesshme sa ose më shumë se ju.

PESHORJA

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Luani dhe Binjakët. Luani merr përgjegjësinë për marrjen e atyre vendimeve që zakonisht ju sjellin në telashe. Përveç kësaj, ai është gjithashtu gjithmonë i disponueshëm për të folur për disa çështje private apo dashurie. Binjakët vibrojnë në të njëjtën gjatësi vale si ju. Ai është i shpejtë në arsyetim, edhe nëse shpesh humbisni në biseda të gjata dhe të bukura.

AKREPI

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Virgjëresha dhe Gaforrja. Saktësia e Virgjëreshës është një nga cilësitë që vlerësoni më shumë në punë, sepse nuk mendoni se duhet të kontrolloni gjithçka që ajo ka bërë. Plus, është shumë profesional dhe nuk pushton privatësinë tuaj me pyetje të sikletshme. Kanceri është i ëmbël dhe mund të tolerojë edhe prishjet tuaja të shpeshta nervore pa grindje të mëdha.

SHIGJETARI

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Dashi dhe Binjakët. Sipas mendimit tuaj, Dashi është lideri më i mirë që mund të keni, sepse ata gjithmonë arrijnë t’ju emocionojnë dhe të nxjerrin në pah më të mirën nga ju. Pas ditëve të gjata të punës, jeni të kënaqur edhe me një birrë. Binjakët janë argëtues dhe vazhdimisht ju japin stimuj të rinj për të eksploruar çështjet që ju interesojnë më shumë.

BRICJAPI

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Ujori dhe Virgjëresha. Ju duket se Ujori është vërtet i shkëlqyer. Ai arrin të vazhdojë me ritmin tuaj dhe shpesh ju ofron zgjidhje që ju lejojnë të arrini rezultate maksimale me përpjekje minimale. Virgjëresha ndan një ndjenjë të fortë përgjegjësie me ju. Ai i përmbahet rregullave dhe nuk ju shqetëson në takime të rëndësishme.

UJORI

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Dashi dhe Bricjapi. Me Dashin krijohet një marrëdhënie e veçantë, sepse të dy keni personalitete të forta, por respektoni njëri-tjetrin. Fryma e ekipit ju lejon të shkoni mirë edhe jashtë vendit të punës. Bricjapi është efikas dhe nuk ju humb kohën kot. Plus, ju kujton gjithmonë takimet tuaja.

PESHQIT

Shenjat më të mira me të cilat duhet të punoni janë Luani dhe Demi. Luani ka një karizëm të çmendur dhe ju keni gjithmonë një admirim të madh për gjërat që ata bëjnë. Ai ka një zemër të mirë dhe, nëse je në ekipin e tij, ai të mbron gjithmonë, edhe kur je gabim. Ka një afinitet të fortë me Demin sepse, edhe nëse jeni të ndryshëm në shumë mënyra, ju e mbështesni njëri-tjetrin me butësi dhe ndiheni më të fortë pranë njëri-tjetrit.