Një 38- vjeçar, banues në Korçë ka tentuar të hyjë në banesën e ish-bashkëshortes së tij 34-vjeçare.

Kjo e fundit ka lajmëruar menjëherë policinë, duke bërë që ish-bashkëshorti të largohet.

Shtetasi me inicialet E. P. i cili po procedohet në gjendje të lirë është larguar me vrap dhe i ka rënë nga dora, një mjet prerës (thikë). Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua thika, ndërsa 34-vjeçarja u pajis me urdhër mbrojtjeje E. P.