Policia e Durrësit ka arrestuar 4 persona pasi janë kapur duke drejtuar mjetin pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur.

Mësohet se shtetasit me iniciale: K. V., 59 vjeç, V. M., 54 vjeç dhe B. A., 32 vjeç, banues në Durrës, pasi janë kapur duke drejtuar automjetet përkatëse, pa leje drejtimi.

Ndërkohë një 40-vjeçar banues Durrës, është kapur duke drejtuar mjetin, pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur.

NJOFTIMI I POLICISË:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Durrës arrestuan në flagrancë për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, shtetasit:

K. V., 59 vjeç, V. M., 54 vjeç dhe B. A., 32 vjeç, banues në Durrës, pasi janë kapur duke drejtuar automjetet përkatëse, pa leje drejtimi;

P. V., 40 vjeç, banues Durrës, pasi është kapur duke drejtuar mjetin, pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.