Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të jetë i pranishëm sot në shkallët e stadiumit “Air Albania” për të ndjekur Shqipërinë përballë Çekisë.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kurti ka postuar një foto me Lulzim Jasharin, teksa është rrugës për në kryeqytet.

Sot luan ndeshje edhe përfaqësuesja e Kosovës për eleminatoret e Evropianit dhe Kurti zgjodhi të mbështesë Shqipërinë.

Postimi i Albin Kurtit në FB:

Bashkë me Lulzim Jasharin rrugës për Tiranë në përkrahje të Shqipërisë. Forca djema. Evropiani po na pret.